Bystyreliste i rekordfart!

Oslo Høyres liste for 2015-19 er ble enstemmig vedtatt av nominasjonsmøtet i kveld.

Oslo Høyre avholdt mandag et rekordraskt nominasjonsmøte til bystyrelisten for 2015 – 2019.

Ser man bort fra at listens plass 1 og 2, henholdsvis ordfører Fabian Stang og byrådsleder Stian Berger Røsland ble enstemmig valgt i september i fjor, ble nominasjonsmøtet enige om kandidatene på svært kort tid.

Det ble kun 2 enkle voteringer mellom nominasjonskomiteens forslag og utfordrere, så langt nede som på 49. og 65. plass.

Nominasjonskomiteens leder Kristin Clemet er svært godt fornøyd med listen, som ble vedtatt uten endringer.

– Det har blitt en god, balansert og kompetent liste. Oslo Høyre har nå et meget godt mannskap til den forestående bystyreperioden, sier hun.

Merk: listen ble justert i juni. Se den fullstendige listen her.

Oslo Høyres kandidater til kommunevalget i 2015

  1. Fabian Stang, Frogner
  2. Stian Berger Røsland, Vestre Aker
  3. Jenny Clemet von Tetzschner, St.Hanshaugen
  4. Annelise Høegh, Frogner
  5. Bård Folke Fredriksen, Nordre Aker
  6. Saida Begum, Grünerløkka
  7. Pia Farstad von Hall, Nordstrand
  8. Eirik Lae Solberg, St.Hanshaugen
  9. Øystein Sundelin, St.Hanshaugen
  10. Yassine Arakia, Alna
  11. Øystein Eriksen Søreide, Gamle Oslo
  12. Ola Kvisgaard, Frogner
  13. Grete Horntvedt, Alna
  14. Mathilde Tybring-Gjedde, Vestre Aker
  15. Elin Horn Galtung, Vestre Aker
  16. Geir Kvarme, Frogner
  17. James Stove Lorentzen, Vestre Aker
  18. Morten Steenstrup, Nordstrand
  19. Aksel Fridstrøm, Ullern
  20. Hermann Smith-Sivertsen, Ullern
  21. Per-Trygve Hoff, Vestre Aker
  22. Carl-Henrik Bastiansen, Frogner
  23. Kristoffer Gustavsen, Frogner
  24. Gulsum Koc, Stovner
  25. Maren Malthe-Sørenssen, Vestre Aker
  26. Maria K. Göthner, Sagene
  27. Carl Oscar Pedersen, Ullern
  28. Jon Ole Whist, St.Hanshaugen
  29. Hermann Kopp, Frogner
  30. Ståle Hagen, Søndre Nordstrand
  31. Konrad Janusz Værnes, Alna
  32. Ewa Gawecka, Vestre Aker
  33. Hege Astrup Sannum, Nordstrand
  34. Kjell Omdal Erichsen, Sagene
  35. Aga Sadlowska, Gamle Oslo
  36. Morten Bakke, Grünerløkka
  37. Thordis Widvey Haugen, St.Hanshaugen
  38. Thea Kristine Schjerven, Nordstrand
  39. Nicolai Øyen Langfeldt, Nordstrand
  40. Aslak Aslaksen, Frogner
  41. Lars Madsen, Vestre Aker
  42. Heidi Fuglesang, Frogner
  43. Irma Iversen, St.Hanshaugen
  44. John Peter Tollefsen, Vestre Aker
  45. Lene Sundfær Haug, Frogner
  46. Tony Tiller, Stovner
  47. Anita Sundal Skjøstad, Nordstrand
  48. Kaia Marie Rosseland, Grünerløkka
  49. Knut Falchenberg, Nordstrand
  50. Silje Lutro, Alna
  51. Kristin Vik, Nordre Aker
  52. Kate Hege Nielsen, Nordstrand
  53. Øivind A. Tandberg, Nordre Aker
  54. Henning Stene, Nordre Aker
  55. Aleksandra Witczak Haugstad, Østensjø
  56. Mats Kirkebirkeland, Sagene
  57. Alice Aarebrodt, Østensjø
  58. Tina Alvær, Sagene
  59. Talat Mehmood Butt, Søndre Nordstrand
  60. Peter Sollie, Grorud
  61. Kristin Langeland, St.Hanshaugen
  62. Claes Arvidsson, Frogner
  63. Jawad Azadmehr, Gamle Oslo
  64. Kenneth B. Eriksen, Bjerke
  65. Karmjit Grewal, Bjerke

Siste nyheter