Resultatene fra den rådgivende uravstemningen i Oslo Høyre 2020

Rekordmange har deltatt i Oslo Høyres rådgivende uravstemning før stortingsvalget neste høst.

Nominasjonskomiteen i Oslo Høyre har gjennomført en rådgivende uravstemning blant alle medlemmer. I alt deltok 1.574 av medlemmene i Høyre, Unge Høyre og Den konservative studentforening i avstemningen.

I tillegg er det gjennomført medlemsmøter i alle bydelsforeninger og Oslo Unge Høyre, Oslo Senior Høyre, og Den konservative Studentforening, som alle har prioritert 10 kandidater, i en åpen nominasjonsprosess der alle medlemmer har kunnet delta med sine synspunkter.

Nå skal nominasjonskomiteen gjennomgå dette, og vurdere alle sider ved en ny stortingsliste for Høyre i Oslo. Oslo Høyre har i dag seks representanter på Stortinget, og vi arbeider for å få enda bedre representasjon ved Stortingsvalget i 2021.

– Nominasjonskomiteen tar sikte på å sende en innstilling på sitt listeforslag senest 16. november, og nominasjonsmøtet er 30. november, sier nominasjonskomiteens leder Erling Lae.

Her er resultatene:

  Kandidat Sum
  Søreide, Ine Eriksen 1088
  Astrup, Nikolai Eivindssøn 1004
  Tybring-Gjedde, Mathilde 996
  Lunde, Heidi Nordby 816
  Heggelund, Stefan Magnus B. 801
  Solberg, Eirik Lae 791
  Tetzschner, Michael 745
  Kapur, Mudassar Hussain 674
  Stang, Fabian  647
  Elden, John Christian 444
  Steenstrup, Morten 350
  Rafiq, Afshan 273
  Horntvedt, Grete 259
  Kvarme, Geir 201
  Kvisgaard, Ola 198
  Strandskog, Camilla 197
  Kirkebirkeland, Mats Andre 172
  Helland, Hilde 152
  Inan, Mehmet Kaan 151
  Arakia, Yassine 138
  Flydal, Håkon Andreas 132
  Smith-Sivertsen, Hermann 126
  Tokheim, Vegard Rødseth 109
  Aarebrodt, Alice 107
  North, Anita Leirvik 104
  Ashraf, Haleh 93
  Normann, Erik Kreyberg 88
  Ayhan, Dilek 83
  Kroepelien, Anne Christine 83
  Tennes, Ingeborg 78
  Oftedal, Andreas 75
  Bøgh, Christine Holtan 71
  Kopp, Hermann 68
  Mjåset, Christer 58
  Rye-Florentz, Elisabeth Isachsen 56
  Zhou, Jin  
  Fosli, Jin Kathrine  
  Lysenstøen, Thor Arne  
  Wang, Marco Andre  
  Salbuvik, Sverre  
  Husmo, Egil  
  Molteberg-Bøhn Ine Mari  
  Sævareid, Eli  
  Østby, Rune Pram  
  Olsen, Henning Ruud  
  Grande, Steinar  
  Luneborg, Tore  
  Ozz, Tom  
     
  Sum stemmer 11 742

 

Her kan du se resultatene fra prøvenominasjonene i Oslo Høyres bydelsforeninger og sideorganisasjoner.