Uravstemningen er avsluttet

Oslo Rådhus

Det har i perioden 10.-24. november vært gjennomført en rådgivende uravstemning blant medlemmene i Oslo Høyre, Oslo Unge Høyre, Oslo Senior Høyre og Den konservative studenterforening.

Det har vært mulig å stemme på 108 kandidater som ønsker å komme med på bystyrelisten 2015-19.

Arbeidet med nominasjonen fortsetter frem til nominasjonsmøtet i Oslo Høyre 9. februar 2015.

Dobbelt så mange har stemt
1.136 medlemmer har valgt å delta. Det er dobbelt så mange som ved bystyrenominasjonen for fire år siden, og viser at uravstemningene i Oslo Høyre blir stadig mer populære blant medlemmene.

Alt i alt er det avlagt 11.696 stemmer.

Absolutt alle kandidater har fått stemmer. Nominasjonskomiteen har bestemt å offentliggjøre resultatene for alle som har fått mer enn 30 stemmer.

Her er resultatet:

Navn Antall stemmer
1 Bård Folke Fredriksen, Nordre Aker 570
2 Jenny Clemet von Tetzschner, Vestre Aker 546
3 Eirik Lae Solberg, St.Hanshaugen 540
4 Øystein Eriksen Søreide, Gamle Oslo 458
5 Annelise Høegh, Frogner 406
6 Ola Kvisgaard, Frogner 267
7 Grete Horntvedt, Alna 255
8 Øystein Rikheim Sundelin, St.Hanshaugen 247
9 Mathilde Tybring-Gjedde, Vestre Aker 237
10 Elin Horn Galtung, Vestre Aker 232
11 Geir Kvarme, Frogner 205
12 James Stove Lorentzen, Vestre Aker 201
13 Morten Steenstrup, Nordstrand 201
14 Saida R. Begum, Grünerløkka 184
15 Aksel Fridstrøm, Ullern 181
16 Hermann Smith-Sivertsen, Ullern 179
17 Per-Trygve Hoff, Vestre Aker 177
18 Carl-Henrik Bastiansen, Frogner 176
19 Kristoffer Gustavsen, Frogner 175
20 Gulsum Koc, Stovner 171
21 Maren Malthe-Sørenssen, Vestre Aker 167
22 Aamir Javed Sheikh, Stovner 160
23 Pia Farstad von Hall, Nordstrand 157
24 Maria K. Göthner, Sagene 146
25 Bjarne Ødegaard, Frogner 144
26 Carl Oscar Pedersen, Ullern 143
27 Jon Ole Whist, St.Hanshaugen 141
28 Benedicta Aall-Bugge, Ullern 131
29 Hermann Kopp, Frogner 129
30 Ståle Hagen, Søndre Nordstrand 118
31 Konrad Janusz Værnes, Alna 117
32 Yassine Arakia, Alna 115
33 Ewa Gawecka, Vestre Aker 110
34 Hege Astrup Sannum, Nordstrand 108
35 Kjell Omdal Erichsen, Sagene 107
36 Aga Sadlowska, Gamle Oslo 106
37 Morten Bakke, Grünerløkka 105
38 Rune Aale-Hansen, St.Hanshaugen 103
39 Helle Tjaberg, Nordre Aker 102
40 Thordis Widvey Haugen, St.Hanshaugen 99
41 Thea Kristine Schjerven, Sagene 98
42 Nicolai Øyen Langfeldt, Nordstrand 96
43 Aslak Aslaksen, Frogner 95
44 Lars Madsen, Vestre Aker 95
45 Heidi Fuglesang, Frogner 89
46 Erik Lundesgaard, Frogner 86
47 Irma Iversen, St.Hanshaugen 84
48 John Peter Tollefsen, Vestre Aker 84
49 Lene Sundfær Haug, Frogner 83
50 Tony Christian Tiller, Stovner 82
51 Anita Sundal Skjøstad, Nordstrand 79
52 Lars Asbjørn Hanssen, Vestre Aker 77
53 Kaia Marie Rosseland, Grünerløkka 73
54 Knut Falchenberg, Nordstrand 73
55 Silje Lutro, Alna 73
56 Bjørn Olav Øiulfstad, Vestre Aker 71
57 Kristin Vik, Nordre Aker 71
58 Ola Eloranta, Østensjø 69
59 Kate Hege Nielsen, Nordstrand 68
60 Øivind Tandberg, Nordre Aker 68
61 Trine Nicolaisen Dahl, Vestre Aker 67
62 Henning Stene, Nordre Aker 65
63 Aleksandra Witczak Haugstad, Østensjø 64
64 Camilla Verdich, Grünerløkka 64
65 Anders Vollen, Nordstrand 62
66 Mats Kirkebirkeland, Sagene 61
67 Marit Kjos Sørensen, Nordre Aker 60
68 Alice Aarebrodt, Østensjø 59
69 Erland Bakke, Østensjø 59
70 Mertefe Bartinlioglu, Nordstrand 57
71 Tina Alvær, Sagene 56
72 Wenche Berthelsen, Ullern 51
73 Egil Husmo, Bjerke 50
74 Talat Mehmood Butt, Søndre Nordstrand 50
75 Peter Sollie, Grorud 48
76 Trude Helberg, Frogner 46
77 Øyvind Michelsen, Gamle Oslo 46
78 Kristin Langeland, St.Hanshaugen 44
79 Thor Lysenstøen, Bjerke 44
80 Claes Arvidsson, Frogner 43
81 Mari Berdal Djupvik, Grünerløkka 43
82 Emrah Sezgin, Stovner 42
83 Fredrik Bjerch-Andresen, Grünerløkka 41
84 Karsten Karlsøen, Gamle Oslo 41
85 Selma May Budak, Alna 41
86 Sidsel Kjeldaas Salte, Nordre Aker 41
87 Jawad Azadmehr, Gamle Oslo 38
88 Mi Van Løvstrøm, Gamle Oslo 37
89 Shahzad Akthar Sial, Alna 36
90 Erik Thoresen, Østensjø 35
91 Torbjørn Øygard, Grünerløkka 35
92 Kenneth B. Eriksen, Bjerke 34
93 Edyta Stylo, Søndre Nordstrand 33
94 Arild Andersson, Søndre Nordstrand 32
95 Karmjit Grewal, Bjerke 32
96 Lars Ellingsberg, Søndre Nordstrand 31
97 Oda Renate Nødtvedt, Grünerløkka 31
98 Bjørn Tommy Tollånes, Søndre Nordstrand
99 Ekrem Ari, Alna
100 Kaare Seeberg Sidselrud, Søndre Nordstrand
101 Håkon Jensen-Tveit, Gamle Oslo
102 Jan Terje Bakler, Ullern
103 Odd Inge Sørensen, Grünerløkka
104 Kjell Jon Karlsen, Frogner
105 Siham Essekouri, Alna
106 Peter Flem, Gamle Oslo
107 Ramin Oddin, Stovner
108 Tone Rose Birkeland

NB! Følgende kandidater har trukket sitt kandidatur mens uravstemningen har pågått, og er derfor ikke lenger aktuelle: Benedicta Aall Bugge, Ullern, Oda Renate Nødtvedt, Grünerløkka, og Lars Ellingsberg, Søndre Nordstrand.

Siste nyheter