Oslo Rådhus

Oslo Rådhus, foto: colourbox.com

108 vil stille til bystyret for Høyre

108 kandidater til bystyrenominasjonen er nå klare. Oslo Høyre har allerede nominert Fabian Stang som ordførerkandidat og Stian Berger Røsland som byrådslederkandidat til kommunevalget i september 2015. Nå skal snart medlemmene være med og stemme på hvem de ønsker at Stian og Fabian skal få med seg på laget.

Oslo Høyre 20.10.2014 kl. 13.17

Uravstemning i november
Fra 10. til 24. november blir det rådgivende uravstemning blant alle medlemmer som har betalt medlemskontingenten innen 1. november.

Etter den rådgivende uravstemningen i november vil nominasjonskomiteen arbeide med en innstilling og 9. februar 2015 gjennomføres nominasjonsmøtet. Der velges de 65 kandidatene som skal være på listen.

I høst og vinter gjennomfører de 15 bydelsforeningene også nominasjon til bydelsutvalgene for neste høst.

Presentasjon av kandidatene
I listen nedenfor finner du alle som per 10. oktober er klare.

For en mer utfyllende presentasjon av kandidatene, og hva de vil bidra med, kan den lastes ned fra våre sider. (pdf)

Les og gjør deg opp din mening. Kandidatene oppfordres til å markere seg i medier og sosiale medier, og til å delta i lokalforeningers og sideorganisasjoners aktiviteter fremover.

Navn Bydel
Aamir Javed Sheikh Stovner
Aga Sadlowska Gamle Oslo
Aksel Fridstrøm Ullern
Aleksandra Witczak Haugstad Østensjø
Alice Aarebrodt Østensjø
Annelise Høegh Frogner
Anders Vollen Nordstrand
Anita Sundal Skjøstad Nordstrand
Arild Andersson Søndre Nordstrand
Aslak Aslaksen Frogner
Benedicta Aall-Bugge Ullern
Bjarne Ødegaard Frogner
Bjørn Olav Øiulfstad Vestre Aker
Bjørn Tommy Tollånes Søndre Nordstrand
Bård Folke Fredriksen Nordre Aker
Camilla Verdich Grünerløkka
Carl-Henrik Bastiansen Frogner
Carl Oscar Pedersen Ullern
Claes Arvidsson Frogner
Edyta Stylo Søndre Nordstrand
Egil Husmo Bjerke
Eirik Lae Solberg St.Hanshaugen
Ekrem Ari Alna
Elin Horn Galtung Vestre Aker
Emrah Sezgin Stovner
Erik Lundesgaard Frogner
Erik Thoresen Østensjø
Erland Bakke Østensjø
Ewa Gawecka Vestre Aker
Fredrik Bjerch-Andresen Grünerløkka
Geir Kvarme Frogner
Grete Horntvedt Alna
Gulsum Koc Stovner
Hege Astrup Sannum Nordstrand
Heidi Fuglesang Frogner
Helle Tjaberg Nordre Aker
Henning Stene Nordre Aker
Hermann Kopp Frogner
Hermann Smith-Sivertsen Ullern
Håkon Jensen-Tveit Gamle Oslo
Irma Iversen St.Hanshaugen
James Stove Lorentzen Vestre Aker
Jan Terje Bakler Ullern
Jawad Azadmehr Gamle Oslo
Jenny Clemet von Tetzschner Vestre Aker
John Peter Tollefsen Vestre Aker
Jon Ole Whist St.Hanshaugen
Kaare Seeberg Sidselrud Søndre Nordstrand
Kaia Marie Rosseland Grünerløkka
Karsten Karlsøen Gamle Oslo
Karmjit Grewal Bjerke
Kate Hege Nielsen Nordstrand
Kenneth B. Eriksen Bjerke
Kjell Jon Karlsen Frogner
Kjell Omdal Erichsen Sagene
Knut Falchenberg Nordstrand
Konrad Janusz Værnes Alna
Kristin Langeland St.Hanshaugen
Kristin Vik Nordre Aker
Kristoffer Gustavsen Frogner
Lars Asbjørn Hanssen Vestre Aker
Lars Ellingsberg Søndre Nordstrand
Lars Madsen Vestre Aker
Lene Sundfær Haug Frogner
Maren Malthe-Sørenssen Vestre Aker
Mari Berdal Djupvik Grünerløkka
Maria K. Göthner Sagene
Marit Kjos Sørensen Nordre Aker
Mathilde Tybring-Gjedde Vestre Aker
Mats Kirkebirkeland Sagene
Mertefe Bartinlioglu Nordstrand
Mi Van Løvstrøm Gamle Oslo
Morten Bakke Grünerløkka
Morten Steenstrup Nordstrand
Nicolai Øyen Langfeldt Nordstrand
Oda Renate Nødtvedt Grünerløkka
Odd Inge Sørensen Grünerløkka
Ola Eloranta Østensjø
Ola Kvisgaard Frogner
Per-Trygve Hoff Vestre Aker
Peter Flem Gamle Oslo
Peter Sollie Grorud
Pia Farstad von Hall Nordstrand
Ramin Oddin Stovner
Rune Aale-Hansen St.Hanshaugen
Saida R. Begum Grünerløkka
Selma May Budak Alna
Shahzad Akthar Sial Alna
Sidsel Kjeldaas Salte Nordre Aker
Siham Essekouri Alna
Silje Lutro Alna
Ståle Hagen Søndre Nordstrand
Talat Mehmood Butt Søndre Nordstrand
Thea Kristine Schjerven Sagene
Thor Lysenstøen Bjerke
Thordis Widvey Haugen St.Hanshaugen
Tina Alvær Sagene
Tony Christian Tiller Stovner
Tone Rose Birkeland
Torbjørn Øygard Grünerløkka
Trine Nicolaisen Dahl Vestre Aker
Trude Helberg Frogner
Wenche Berthelsen Ullern
Yassine Arakia Alna
Øivind Tandberg Nordre Aker
Øystein Eriksen Søreide Gamle Oslo
Øystein Rikheim Sundelin St.Hanshaugen
Øyvind Michelsen Gamle Oslo

kan den lastes ned fra våre sider. (pdf)

MOTTA NYHETSBREV

GJØR EN FORSKJELL

Bli medlem her