Bilde av bystyresalen i Oslo rådhus

120 personer har så langt sagt ja til å stille som bystyrekandidater for Oslo Høyre. Illustrasjonsfoto. Foto: Jorge Láscar lisensiert under CC BY 2.0 (original beskåret)

Kandidater til Oslo Høyres bystyreliste

120 kandidater har foreløpig takket ja til å være med videre i den spennende nominasjonsprosessen i Oslo Høyre.

Oslo Høyre 21.08.2018 kl. 17.24

Uravstemning i oktober
Fra 5. til 21. oktober gjennomføres en rådgivende uravstemning blant alle Oslo Høyres betalende medlemmer.

Etter den rådgivende uravstemningen i oktober vil nominasjonskomiteen arbeide med en innstilling og vil senest den 19. november legge frem sitt forslag til liste som skal vedtas på Oslo Høyres nominasjonsmøte 3. desember. Det skal velges 65 kandidater som da utgjør Oslo Høyres liste til bystyrevalget neste år.

I høst og vinter gjennomfører de 15 bydelsforeningene også nominasjon til bydelsutvalgene for neste høst.

Presentasjon av kandidatene
I listen nedenfor finner du alle de kandidatene som så langt har takket ja. Listen vil oppdateres. For mer utfyllende presentasjon av kandidatene vil det om ikke lenge bli lagt ut en kandidatpresentasjon med bilde og informasjon om den enkelte.

 

 

Navn Bydel
Alice Aarebrodt Østensjø Høyre
Arild Andersson Søndre Nordstrand Høyre
Salma Arakia Alna Høyre
Yassine Arakia Alna Høyre
Aslak Aslaksen Frogner Høyre
Beate Brovig Auke Frogner Høyre
Ayusha Umme Awan Søndre Nordstrand Høyre
Kjersti Bagle-Tennebø Nordstrand Høyre
Jannis Barbantonis Vestre Aker Høyre
Thomas Bartholdsen Grünerløkka Høyre
Mertefe Bartinlioglu Nordstrand Høyre
Saida Roshni Begum Grünerløkka Høyre
Bjørgulv Vinje Borgundvaag Bjerke Høyre
Madeleine Tande Brecciaroli Ullern Høyre
Else Marie Brodshaug Grorud Høyre
Arne Bruusgaard Frogner Høyre
Talat Mehmood Butt Søndre Nordstrand Høyre
Poul-Herman Deniz Bülow Nordstrand Høyre
Phillip André Charles Grünerløkka Høyre
Hans Jacob Christensen Frogner Høyre
Kenneth Baranyi Eriksen Bjerke Høyre
Viktor Emanuel Sanden Espedal Vestre Aker Høyre
Siham Essekouri Alna Høyre
Knut Falchenberg Nordstrand Høyre
Toril Fiskerstrand St. Hanshaugen Høyre
Håkon Andreas Flydal Oslo Høyre
Audun Foyn Østensjø Høyre
Bård Folke Fredriksen Nordre Aker Høyre
Kristina Furnes Gamle Oslo Høyre
Vibeke Gwendoline Fængsrud Ullern Høyre
Elin Horn Galtung Ullern Høyre
Tove Gjersrud Søndre Nordstrand Høyre
Haakon Gløersen Grünerløkka Høyre
Karmjit Grewal Bjerke Høyre
Sarbjeet Grewal Bjerke Høyre
Kristoffer Severin Selmer Gustavsen Frogner Høyre
Maria Kristine Göthner Sagene Høyre
Ståle Hagen Søndre Nordstrand Høyre
Pia Farstad von Hall Nordstrand Høyre
Aleksandra Witczak Haugstad Østensjø Høyre
Fred Heggen Sagene Høyre
Hilde Helland Østensjø Høyre
Terje Coucheron Helsingeng Ullern Høyre
Alfred Helskog Nordstrand Høyre
Monika Hestad Sagene Høyre
Per-Trygve Hoff Vestre Aker Høyre
Michael Hopstock Frogner Høyre
Grete Horntvedt Alna Høyre
Yngvar Andreas Husebye Vestre Aker Høyre
Oscar Christopher Husebye Vestre Aker Høyre
Egil Husmo Bjerke Høyre
Mehmet Kaan Inan Søndre Nordstrand Høyre
Sara Alexandra Nordvik Juriks Ullern Høyre
Jon Eskil Ramsrud Kindberg Nordstrand Høyre
Susanne Klafstad Ullern Høyre
Hermann Kopp Frogner Høyre
Anne Christine Kroepelien St. Hanshaugen Høyre
Ola Kvisgaard Frogner Høyre
Nicolai Øyen Langfeldt Nordstrand Høyre
Heidi Larssen Frogner Høyre
Anette Lie-Jensen Alna Høyre
Live Bressendorf Lindseth Vestre Aker Høyre
Silje Lutro Alna Høyre
Dana-Æsæl Manouchehri Frogner Høyre
Mathias Meyer Bjerke Høyre
Erik Reed Mohn Frogner Høyre
Karen Margrete Mørkved Bjerke Høyre
Shervin Najafpour Bjerke Høyre
Hassan Nawaz Vestre Aker Høyre
Frode Nicolaisen Alna Høyre
Ingelin Kristin Nord Stovner Høyre
Anita Leirvik North Vestre Aker Høyre
Andreas Oftedal Frogner Høyre
Carl Oscar Pedersen Ullern Høyre
Afshan Rafiq Stovner Høyre
Elisabeth Aurstad Riksen Frogner Høyre
Kaia Marie Rosseland Grünerløkka Høyre
Jon Åge Ruud Østensjø Høyre
Elisabeth Isachsen Rye-Florentz Vestre Aker Høyre
Anne Haabeth Rygg Frogner Høyre
Marianne Røiseland St. Hanshaugen Høyre
Aga Sadlowska Gamle Oslo Høyre
Sidsel Kjeldaas Salte Nordre Aker Høyre
Julia Sandstø Sandstø Frogner Høyre
Leif Sandtorv Vestre Aker Høyre
Thea Kristine Schjerven Nordstrand Høyre
Sverre K Seeberg Vestre Aker Høyre
Bujar Shala Alna Høyre
Aamir Javed Sheikh Stovner Høyre
Kaare Olaf Seeberg Sidselrud Søndre Nordstrand Høyre
Oda Røhme Sivertsen Ullern Høyre
Stian Fredrik Skalle Grünerløkka Høyre
Camilla Roede Skevik Vestre Aker Høyre
Hermann Smith Sivertsen Ullern Høyre
Eirik Lae Solberg St. Hanshaugen Høyre
Håkon Bihaug Soydan DKSF
Magnus Sparre Gamle Oslo Høyre
Sjur Stampe Gamle Oslo Høyre
Bård Næss Standal Frogner Høyre
Jan Magne Steinbakken Grünerløkka Høyre
James Stove Lorentzen Vestre Aker Høyre
Camilla Strandskog Frogner Høyre
Edith Stylo Søndre Nordstrand Høyre
Anita Sundal Nordstrand Høyre
Øystein Rikheim Sundelin Nordre Aker Høyre
Torbjørn Sølsnæs St. Hanshaugen Høyre
Emre Tektas Søndre Nordstrand Høyre
Ingeborg Tennes Sagene Høyre
Jenny Clemet von Tetzschner St. Hanshaugen Høyre
Vegard Rødseth Tokheim Frogner Høyre
Daniel Uzzaman Stovner Høyre
Louise-Hill Vegsund Gamle Oslo Høyre
Erlend Velgaard Grünerløkka Høyre
Camilla Verdich Grünerløkka Høyre
Kristin Vinje Nordre Aker Høyre
Henning Wahlberg Ullern Høyre
Marco Andre Wang Sagene Høyre
Jin Zhou Ullern Høyre
Christian Åkre Søndre Nordstrand Høyre

Mer informasjon om nominasjonskomiteen og nominasjonsprosessen

Foto: Jorge Láscar lisensiert under CC BY 2.0

MOTTA NYHETSBREV

GJØR EN FORSKJELL

Bli medlem her