Bilde av bystyresalen i Oslo rådhus

Illustrasjonsfoto. Foto: Jorge Láscar lisensiert under CC BY 2.0 (original beskåret)

Oslo Høyres arbeidsfordeling i bystyret de neste fire årene

I går ble Oslo Høyres bystyregruppe konstituert, og det er klart hvordan bystyregruppen skal fordele oppgaver og utvalg de neste fire årene på Rådhuset. 

Oslo Høyre 24.10.2019 kl. 19.55
Andre nyheter - Øystein Sundelin er Høyres gruppeleder bystyret

Øystein Sundelin er Høyres gruppeleder bystyret

Det er allerede klart at Høyres gruppeleder i bystyret, Øystein Sundelin blir leder i Byutviklingsutvalget, mens nestleder i bystyregruppen, Saida Begum, blir nestleder i Samferdsels- og miljøutvalget.

Her er en oversikt over Oslo Høyres medlemmer i bystyret ulike utvalg de neste fire årene på rådhuset:

Byutviklingsutvalget

Leder byutviklingsutvalget: Øystein Sundelin

Medlemmer: Yassine Arakia, Per-Trygve Hoff og Herman Kopp

Varamedlemmer av Byutviklingsutvalget:

  1. Grete Horntvedt
  2. Hermann Smith-Sivertsen
  3. Beate Brovik Auke

Helse- og sosialutvalget

Medlemmer: James Stove Lorentzen og Mehmet Kaan Inan

Varamedlemmer av Helse- og sosialutvalget:

  1. Sverre Knutsønn Seeberg
  2. Tove Gjersrud
  3. Kristina Furnes

Finansutvalget

Nestleder finansutvalget: Anne Haabeth Rygg

Medlemmer: Eirik Lae Solberg og Elin Horn Galtung

Varamedlemmer av Finansutvalget:

  1. Bård Standal
  2. Bjørgulv Vinje Borgundvaag
  3. Anita Leirvik North

Kultur- og utdanningsutvalget

Medlemmer: Pia Farstad von Hall, Silje Lutro og Afshan Rafiq

Varamedlemmer av Kultur- og utdanningsutvalget:

  1. Kaia Marie Rosseland
  2. Alice Aarebrot
  3. Talat Mehmood Butt
  4. Elisabeth I. Rye-Florentz

Samferdsels- og miljøutvalget

Nestleder samferdsels- og miljøutvalget: Saida Begum

Medlemmer: Nicolai Øyen Langfeldt og Hassan Nawaz

Varamedlemmer av Samferdsels- og miljøutvalget:

  1. Oscar Husebye
  2. Thea Kristine Schjerven
  3. Kristoffer Gustavsen
  4. Haakon Gløersen

Kontrollutvalget

Leder: Ola Kvisgaard

Medlem: Arve Edvardsen

Forretningsutvalget

  1. Øystein Sundelin
  2. Saida Begum

Varamedlem: James Stove Lorentzen

Varamedlem: Anne Haabeth Rygg

Valgstyret og Samevalgstyret

Faste medlemmer:

  1. James Stove Lorentzen
  2. Øystein Sundelin
  3. Saida Begum

Varamedlemmer:

  1. Anne Haabeth Rygg
  2. Silje Lutro
  3. Afshan Rafiq

Se oversikt over alle medlemmene av de ulike utvalgene i bystyret her

MOTTA NYHETSBREV

GJØR EN FORSKJELL

Bli medlem her