Uravstemningen i Oslo Høyre er avsluttet

Foto: colourbox.com

Uravstemningen i Oslo Høyre er avsluttet

Det har i perioden 5.-21. oktober vært gjennomført en rådgivende uravstemning blant alle betalende medlemmer i Oslo Høyre, Oslo Unge Høyre, Oslo Senior Høyre og Den Konservative Studenterforening.

Oslo Høyre 22.10.2018 kl. 13.10

Det har vært mulig å stemme på 120 kandidater som ønsker å komme med på Oslo Høyres endelige liste til bystyrevalget i Oslo i 2019. Nominasjonskomiteen legger frem sin innstilling senest 19. november og det er nominasjonsmøtet som vedtar den endelige listen 3. desember 2018 på Høyres Hus.

1169 medlemmer har avgitt stemme på inntil 10 av sine kandidater. Det har i alt blitt avgitt 8988 stemmer. Absolutt alle kandidater har fått stemmer. Nominasjonskomiteen har bestemt å offentliggjøre resultatene for alle som har fått mer enn 20 stemmer.

Her er resultatene:

1 Solberg, Eirik Lae 622
2 Tetzschner, Jenny Clemet von 556
3 Fredriksen, Bård Folke 442
4 Vinje, Kristin 410
5 Stove Lorentzen, James 305
6 Begum, Saida Roshni 269
7 Kvisgaard, Ola 239
8 Sundelin, Øystein Rikheim 229
9 von Hall, Pia Farstad 227
10 Horntvedt, Grete 221
11 Rafiq, Afshan 204
12 Galtung, Elin Horn 177
13 Hoff, Per-Trygve 155
14 Langfeldt, Nicolai Øyen 149
15 Strandskog, Camilla 132
16 Smith Sivertsen, Hermann 122
17 Borgundvaag, Bjørgulv Vinje 112
18 Standal, Bård Næss 110
19 Bartholdsen, Thomas 108
20 Larssen, Heidi 108
21 Arakia, Yassine 98
22 Inan, Mehmet Kaan 95
23 Pedersen, Carl Oscar 94
24 Røiseland, Marianne 93
25 Kroepelien, Anne Christine 92
26 Aarebrodt, Alice 89
27 Bruusgaard, Arne 89
28 Flydal, Håkon Andreas 89
29 Seeberg, Sverre K 87
30 Kopp, Hermann 82
31 Gustavsen, Kristoffer S. 81
32 Nawaz, Hassan 80
33 Göthner, Maria Kristine 79
34 Sølsnæs, Torbjørn 79
35 Rygg, Anne Haabeth 75
36 Hagen, Ståle 72
37 Lutro, Silje 70
38 Rosseland, Kaia Marie 67
39 Tennes, Ingeborg 66
40 Tokheim, Vegard Rødseth 66
41 Fiskerstrand, Toril 63
42 Sandstø, Julia 60
43 Gløersen, Haakon 59
44 Schjerven, Thea Kristine 59
45 Foyn, Audun 57
46 Gjersrud, Tove 56
47 Helskog, Alfred 56
48 Hestad, Monika 56
49 Brodshaug, Else Marie 53
50 Helland, Hilde 53
51 Haugstad, Aleksandra Witczak 52
52 Sadlowska, Aga 52
53 Sheikh, Aamir Javed 52
54 Aslaksen, Aslak 51
55 Uzzaman, Daniel 50
56 Husebye, Oscar Christopher 49
57 Fængsrud, Vibeke Gwendoline 47
58 Charles, Phillip André 46
59 Rye-Florentz, Elisabeth Isachsen 45
60 Hopstock, Michael 44
61 Auke, Beate Brovig 43
62 Wahlberg, Henning 43
63 North, Anita Leirvik 41
64 Falchenberg, Knut 40
65 Bagle-Tennebø, Kjersti 39
66 Sundal, Anita 39
67 Awan, Ayusha 38
68 Oftedal, Andreas 38
69 Manouchehri, Dana-Æsæl 37
70 Butt, Talat Mehmood 36
71 Furnes, Kristina 36
72 Verdich, Camilla 36
73 Grewal, Karmjit 35
74 Andersson, Arild 34
75 Skalle, Stian Fredrik 33
76 Husebye, Yngvar Andreas 30
77 Juriks, Sara Alexandra Nordvik
78 Mohn, Erik Reed
79 Sivertsen, Oda Røhme
80 Klafstad, Susanne
81 Vegsund, Louise-Hill
82 Christensen, Hans Jacob
83 Helsingeng, Terje Coucheron
84 Lindseth, Live Bressendorf
85 Zhou, Jin
86 Arakia, Salma
87 Salte, Sidsel Kjeldaas
88 Sidselrud, Kaare Olaf Seeberg
89 Eriksen, Kenneth Baranyi
90 Grewal, Sarbjeet
91 Wang, Marco Andre
92 Brecciaroli, Madeleine Tande
93 Lie-Jensen, Anette
94 Nord, Ingelin Kristin
95 Åkre, Christian
96 Meyer, Mathias
97 Heggen, Fred
98 Sparre, Magnus
99 Velgaard, Erlend
100 Husmo, Egil
101 Skevik, Camilla Roede
102 Bartinlioglu, Mertefe
103 Najafpour, Shervin
104 Nicolaisen, Frode
105 Soydan, Håkon Bihaug
106 Stampe, Sjur
107 Stylo, Edith
108 Tektas, Emre
109 Mørkved, Karen Margrete
110 Riksen, Elisabeth Aurstad
111 Sandtorv, Leif
112 Ruud, Jon Åge
113 Bülow, Poul-Herman Deniz
114 Kindberg, Jon Eskil Ramsrud
115 Steinbakken, Jan
116 Espedal, Viktor Sanden
117 Essekouri, Siham
118 Shala, Bujar

NB! Maren Hald Bjørgum har trukket sitt kandidatur mens uravstemningen har pågått, og er derfor ikke lenger aktuell.

Se resultatene fra prøvenominasjon i bydelsforeningene

MOTTA NYHETSBREV

GJØR EN FORSKJELL

Bli medlem her